Svet reklamy alebo reklama všade okolo nás


Reklama či chceme alebo nie je všade naokolo nás. Vyhnúť sa jej jednoducho človek nedokáže pokiaľ nežije niekde na samote a bez akejkoľvek modernej technológie. Každý deň sa každý z nás stretáva s množstvom reklamy. Reklama sa jednoducho stala súčasťou nášho každodenného života či už chceme alebo nie.

Nemusíme ani zapínať rádio alebo televíziu stačí otvoriť schránku a vyvalí sa na nás  kopa reklamných letákov. Jedným reklamné letáky vyhovujú a rady si ich pozrú a ďalší ich považujú za úplne nepotrebné a zbytočné a hneď smerujú do koša. A však proti nežiaducim letákom sa dá bojovať jednoduchým nápisom na schránke. S reklamnými letákmi sa môžeme stretnúť aj na ulici alebo v obchodných centrách kde ich rozdávajú prevažne mladí ľudia. Niekedy si tieto letáky ľudia zoberú zo zaujímavosti inokedy ani sami nevedia prečo, stačí napríklad sympatická usmievajúca osoba, ktorá letáky ponúka. A po krátkom náhľade väčšinou končia tieto reklamné letáky v najbližšom odpadovom koši.  A nesmiem zabudnúť na billboardy, ktoré sú jednoducho všade.

V posledných rokoch sa čoraz agresívnejšie rozvíja reklama na internete. Významne k tomu prispel i rozmach sociálnych sietí. Formou reklamy sa nás snažia jej tvorcovia ovplyvniť a spropagovať svoje produkty alebo služby. Nemyslím si že, reklama sama o sebe je zlá ak nám dáva do povedomia niektoré produkty či služby. Otázkou ostáva, koľko reklamy sa dá ešte považovať za prijateľnú resp. znesiteľnú. O prehnanej reklame v televízií sa už narozprávalo mnoho. Dokonca sa stala tak pre niektorých odradzujúcou, že sa pozeraniu televízie vyhýbajú alebo ju prestali sledovať úplne. A čo takto internet? Ak sa na stránke objaví reklama či už jedna, dve, tri – sme už na to zvyknutí a nemyslím si že túto formu vnímame agresívne. Na rozdiel od  vyskakujúcich reklamných okien, ktoré sa mi zdajú už prehnané a určite aj otravné. Pretože nám zakryjú nás sledovaný obsah a keď ich nechceme vidieť musíme ich jednoducho odklikať krížikom. Alebo ďalším príkladom otravnej reklamy je keď pod článkom uverejnia krátke video, ktoré často krát býva naozaj kratšie ako reklamy, ktoré si predtým musíte pozrieť. Aj keď sme si na reklamy ako tak zvykli nemyslím si, že je správny spôsob ich ponúkať takýmto až príliš agresívnym spôsobom, ktorý zbytočne iba nahnevá!

Zuzana Madunická

4 thoughts on “Svet reklamy alebo reklama všade okolo nás

  1. Reklama je potrebna,lebo dnesna doba je tak presytena produktmi, ze odlisit sa a hlavne zaujat je priam nevyhnutne.Ale ako pises v tvojom clanku uz sa zaslo za unosnu hranicu. A reklamy, ktore vyskakuju z kazdeho rohu su priam otravne. Ked si chcem v klude precitat clanok, tak musim najprv pozatvarat vsetky reklamy. Na youtube pocas videa mi cez dolny obraz vebehne reklama a ja stratim pointu pozeraneho videa. Moj osobny nazor je, ze v tomto pripade neplati, ze zla reklama je tiez reklama,lebo priam neznasam spolocnosti ktore si takyto druh reklamy platia a akurat na nich zanevrem…Cize v niektorych pripadoch to netreba az tak prehanat…

    • Tiež som názoru, že niekedy reklama vie byť pekne otravná..To ze film, trvá v TV trikrát tak dlhšie kvôli reklame, sme si už zvykli, ale to že si na internete nepozriete video bez reklamy, ktorá sa prehra pred videom, alebo sa neobjaví niekde v rohu je takmer už nemožne:( Každopádne asi to na nás ludi stále funguje,keďže jej je stále viac a viac….

  2. Myslím si,že to s reklamou v dnešnej dobe je naozaj velmi prehnané..hlavne tá v TV alebo na internete…avšak reklamné letáky mi neprekážaju .-)

  3. ci nam to vadi, alebo nie, asi sa reklame nevyhneme, kazdy, kto ma nejaku web stranku sa na nej bude snazit zarobit. ja osobne by som robil to iste…na druhej strane aj mna hnevaju hlavne vyskakovacie okna, ktore sa navyse casto nedaju uplne lahko zrusit a utekaju po obrazovke..a pozerat film v tv, to je 2x dlzka filmu, aj preto si uz tv nezapinam

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s